איך עושים סרטון טיק טוק TIKTOK

איך עושים סרטון טיק טוק TIKTOK

טיק טוק / TIKTOKמהו טיק טוק TIKTOK

איך עושים סרטון טיק טוק TIKTOK, אך לפני הכל מהו טיק טוק TIKTOK, טיק טוק  TIKTOK הוא שירות שיתופי וידאו ברשתות חברתיות בבעלות ByteDance, חברה מבוססת בייג’ינג שהוקמה בשנת 2012 על ידי ג’אנג יימינג. הוא משמש ליצירת קטעי וידיאו לסינכרון קצר, קומדיה וכישרון. האפליקציה הושקה בשנת 2017 עבור iOS ו- Android למדינות מחוץ לסין. ByteDance השיקה בעבר את דוין לשוק סין בספטמבר 2016. טיק טוק TikTok ו- Douyin דומים, אך פועלים בשרתים נפרדים כדי לעמוד במגבלות הצנזורה הסינית. האפליקציה מאפשרת למשתמשים ליצור קטעי מוזיקה קצרים וסרטי שפתיים לסינכרון של 3 עד 15 שניות וסרטוני לולאה קצרים של 3 עד 60 שניות. זה פופולרי באסיה, בארצות הברית ובאזורים אחרים בעולם. TikTok אינו זמין בסין, והשרתים שלה מבוססים במדינות בהן האפליקציה זמינה.

טיק טוק TikTok הייתה האפליקציה שהורידו אותה הכי הרבה בארה”ב באוקטובר 2018, האפליקציה הסינית הראשונה שהשיגה זאת. נכון לשנת 2018, הוא זמין בלמעלה מ -150 מדינות וב 75 שפות. בפברואר 2019,טיק טוק TikTok, יחד עם דאוין, היכו מיליארד הורדות ברחבי העולם, למעט התקנות אנדרואיד בסין. בשנת 2019 הוכרז על חברת טיק טוק TikTok להיות האפליקציה הניידת ה -7 שהורדה ביותר בעשור, משנת 2010 עד 2019.

מאפיינים

אפליקציית טיק טוק TikTok לנייד מאפשרת למשתמשים ליצור סרטון קצר מעצמם שלרוב מופיעים בו מוזיקה ברקע. האפליקציה ניתנת לזרז, להאט או לערוך בעזרת פילטר. כדי ליצור סרטון מוזיקה עם האפליקציה, המשתמשים יכולים לבחור מוסיקת רקע ממגוון רחב של ז’אנרים מוסיקליים, אשר ערוך באמצעות פילטר והקלט וידאו של 15 שניות עם התאמות מהירות לפני העלאתו כדי לשתף עם אחרים בפורמט טיק טוק TikTok או בפלטפורמות חברתיות אחרות. הם יכולים גם לצלם קטעי וידיאו סינכרון שפתיים קצרים לשירים פופולריים.

תכונת ה”הגיב” של האפליקציה מאפשרת למשתמשים לצלם את תגובתם לסרטון ספציפי, עליו הוא ממוקם בחלון קטן הניתן להזזה סביב המסך. תכונת ה”דואט” שלו מאפשרת למשתמשים לצלם סרטון וידיאו בצד סרטון נוסף. התכונה “דואט” הייתה סימן מסחרי נוסף של Musical.ly.

האפליקציה מאפשרת למשתמשים להגדיר את החשבונות שלהם כ”פרטיים”. תוכן חשבונות כאלה נותר גלוי ל-טיק טוק TikTok, אך חסום ממשתמשי טיק טוק TikTok שבעל החשבון לא הסמיך להציג את התוכן שלהם. משתמשים יכולים לבחור אם כל משתמש אחר, או רק “החברים” שלהם, יכול לתקשר איתם דרך האפליקציה באמצעות הערות, הודעות, או קטעי וידאו “להגיב” או “דואט”. משתמשים יכולים גם להגדיר סרטונים ספציפיים ל”ציבוריים”, “חברים בלבד”או “פרטיים” ללא קשר אם החשבון פרטי או לא.

דף “for you” ב-טיק טוק TikTok הוא עדכון של סרטונים מומלצים למשתמשים על סמך הפעולות הקודמות שלהם באפליקציה, המורכב מאיזה סוג תוכן הם אהבו. משתמשים יכולים להיות מוצגים רק בדף “for you אם הם בני 16 ומעלה לפי מדיניות טיק טוק TikTok. משתמשים מתחת לגיל 16 לא יופיעו תחת הדף “for you”, תחת צלילים, או תחת תגיות hashtags כלשהן.

משתמשים יכולים גם להוסיף קטעי וידאו, hashtags, פילטרים וצלילים לקטע “השמור” שלהם. קטע זה גלוי רק למשתמש בפרופיל שלו ומאפשר לו לחזור לכל סרטון, hashtag, פילטר או צליל ששמרו בעבר.

מצורף סרטון הסבר על איך עושים את הטיק טוק TIKTOK המושלם

שירים וטרנדים בטיק טוק TIKTOK

האפליקציה הולידה מספר טרנדים ויראליים וסלבריטאים באינטרנט ברחבי העולם, הובילה שירים לתהילה, והיא ידועה כמוכרת בקרב ידוענים בגלל הפופולריות וההשפעה החברתית שלה. מחקרים הראו כי רק בשנה אחת הסרטונים הקצרים בסין עלו ב -94.79 מיליון.

המוזה הוויראלית הידועה ביותר של טיק טוק TikTok בעולם המערבי של שנת 2018 היא “מכה או מתגעגע”, מתוך קטע קטעי הסרט “Mia Khalifa” של iLOVEFRiDAY 2018, אשר שימשה ביותר מארבעה מיליון סרטוני TikTok וסייעה להציג את טיק טוק TikTok לקהל מערבי גדול יותר.

ההערכה היא כי טיק טוק TikTok היה גורם מרכזי בהפיכת “דרך העיר העתיקה” של ליל נס X לאחד השירים הגדולים של 2019.

שירים אחרים שזכו לפופולריות רבה בגלל הצלחתם ב-טיק טוק TikTok הם “Roxanne” של אריזונה זרבס, “Lalala” , “Stupid” של  ו- “Truth Hurts” של Lizzo. עם זאת, הפלטפורמה זכתה לביקורת מסוימת על היעדר התמלוגים כלפי אמנים שהמוזיקה שלהם משמשת בפלטפורמה שלהם.

אבטחת מידע 

אפליקצית טיק טוק TIKTOK היא רשת חברתית המאפשרת יצירה ושיתוף של סרטוני וידאו ולשידור חי ומאפשרת בין היתר להוסיף מוזיקת רקע לסרטונים וליצור ריקודים שונים ומגוונים. בזמן עריכת הסרטונים אפשר להתאים מהירות ולערוך את הסרטון עם פילטרים שונים ולבחור מוזיקת רקע.
אך לצד הדברים הטובים ביישום יש גם דברים פחות נעימים כגון אפשרות חדירה לפרטיות ואיסוף מידע, שימוש ביישום מצד גורמים בעייתיים כמו פדופילים או ארגוני טרור שונים, בנוסף, הרבה מאוד ילדים צעירים מאוד נחשפים לשפה גסה ובוטה ואף לרמזים מיניים, לתגובות אלימות מצד משתמשים אחרים ולבריונות רשת.
 
פרטיות
ברירת המחדל של החשבון היינה ציבורי – החשבון של המשתמש באפליקציה פתוח לכולם,  לאפליקציה שני מצבים:
Private – רק מי שמאושר ע”י המשתמש יכול לראות את הסרטון
Not private – כל משתמש באפליקציה יכול לצפות בסרטון
כאמור, ברירת המחדל היא שכולם יכולים לראות ולקבל הודעות מזרים, לכן מומלץ מאוד לבטל את האפשרות הזו.
הגבלה על ילדים מתחת גיל 13
השימוש ביישום מוגבל לגיל 13 ומעלה. משתמש שהחשבון שלהם מוגדר כקטנים מתחת לגיל 13 לא יורשו לפתוח חשבון. אומנם משתמש מחויב לציין את תאריך הלידה שלו, אך הרבה מאוד ילדים צעירים מזייפים את שנת הלידה ובכך עוקפים את ההגבלה הזו של המערכת.
הסבר קצר על הגדרות הפרטיות באפליקציה 
כנסו להגדרות > Privacy and Safety. בחירה באופציה זו תאפשר לכם לשלוט בהגדרות הפרטיות בחשבון שלכם:
Allow Other to Find Me
תוכלו לבחור האם לאשר לאנשים למצוא אתכם במנוע החיפוש של האפליקציה.
Private Account
באמצעות פעולה זאת סרטונים שפרסמתם יופיעו רק באוסף החדשות של עוקבים שאישרתם ולא יהיו חלק מאוסף החדשות הכללי של האפליקציה.
Who Can Download My Video
וכלו לבחור למי אתם מאפשרים להוריד את קטעי הווידאו שאתם מפרסמים.
Who Can Duet with Me
כך תבחרו מי יכול לקיים אתכם שיחת ועידה.
Who can react to Me
כך תבחרו מי יכול להגיב על סרטונים שפרסמתם.
Who Can Send Me Messages
כך תגדירו מי יוכל לשלוח לכם הודעות פרטיות.
My Block List
כאן תוכלו לצפות ברשימת האנשים שחסמתם. כדי לחסום משתמש אתרו את הפרופיל שלו ועברו אליו, בחרו את האייקון המציג שלוש נקודות בפינה הימנית. לאחר מכן בחרו באפשרות ‘חסום משתמש זה’.
כדאי לדעת:
# הצטלמו בסביבה שלא תחשוף פרטים אישים עליכם, כגון מקום מגורים.
# חסמו את אפשרות המיקום, כך שמיקומכם לא יפורסם באופן אוטומטי כשאתם מעלים סרטון.
# שימו לב כי טיק טוק מאפשרת להעלות וידאו בשידור חי. כרגע אין הגדרות המאפשרות לשלוט בהגדרת המשתמשים שיכולים לצפות בו.
# סרטון שידור חי שתקליטו יופיע בפרופיל שלכם ולא ניתן יהיה להסיר אותו לאחר פרסום (ניתן יהיה למחוק סרטונים שאינם
שידור חי).

כך תצליחו לעשות את הטיק טוק TIKTOK המושלם 

טיפ ראשון – תאורה טובה

כמו בסלפי או בתמונה אחד הדברים שהכי חשובים היא תאורה טובה. גם בשביל שהסרטון יראה באיכות טובה יותר אגם בשביל שהנראות שלכם כשאתם מצלמים את הסרטון יראה באיכות טובה יותר. אז מקמו את הטלפון שלכם באיזור שיש בו אור של מנורה או שמש (רצוי) ובדקו שהוא אכן מקרין עליכם תאורה טובה.

טיפ שני – מקוריות וללמוד מהטעויות 

מאוד חשוב לדעת ללמוד מהטעיות שעשיצ בסרטונים קודמים, לכן רצוי לעלות כמה בסרטונים לחשבון שלכם בטיק טוק ולפי התגובות והלייקים תוכלו לצפות מה אהבו יותר ומה פחות. חשוב לשמור כאן על מקוריות ואיך אתם יכולים להשתלב בתוך הסרטון ולהביא את עצמכם. תנסו לחפש לעשות משהו שעוד לא נעשה לפני, אנשים אוהבים מקוריות וכך גם תגיעו ל״פור יו״ מהר יותר. אפילו תנסו לשלב בחלק מהסרטונים שלכם גם חברים שלכם כדי לבדוק מה עובד יותר – סרטונים בקבוצות או דווקא ביחיד.

טיפ שלישי – הבעות פנים

ככל שהסרטון שלכם יראה יותר מוגזם ומצחיק כך הוא יזכה ליותר שיתופים ותגובות, וכך תעלו על המסלול המהיר בדרך לטיק טוק מוצלח שמגיע ל״פור יו״.

טיפ רביעי – תנועות מתוך שינה 

לפי כל צילום של סרטון תעשו כמה שיותר חזרות על התנועות, על הליפסינג של הסאונד, על כך שהתאורה נמצאת עליכם בצורה טובה ושהמכשיר טלפון שלכם יציב וממומקם בצד הנכון. צריך לדעת את התנועות ידיים גם ברווורס כדי שתוכלו לשלוט בהם ולהיראות טבעי כאשר אתם מצלמים את הסרטון ושיתאימו למוזיקה ולמילים.

טיפ חמישי – טרנדים

תבחרו את הטרנדים שהכי חמים עכשיו באפליקצייה וכמו שאתם רואים לא חסר ותנסו לעשות אותם גם. זה יביא לכם הרבה צפיות כשתשתמשו בסאונד ונסו לחשוב על איך אתם משפרים אותו (כמו בטיפ מספר 2). תנסו אפילו להתלבש בבגדים מגניבים. ה״פור יו״ אוהב שמתלבשים לכבודו.

טיפ שישי – לוקיישן (מיקום)

יצאתם החוצה לטייל? מעולה! חפשו את המקום שמשלב את הנוף המגניב אם זה יותר של טבע או יותר דווקא אורבני ונסו לצלם שם את עצמכם בשילוב כל הטיפים שהבאנו לכם למעלה. תנסו לחשוב על לוקיישן שאנשים הסתקרנו לדעת מה הוא.

טיפ שביעי – לחייך!

יש שיגידו הטיפ החשוב ביותר – תראו שאתם נהנים מצילום הסרטון, צוחקים ושמחים, זה מדבק ויגרום לאנשים שצופים בכם לראות שוב ושוב את הסרטון, ללחוץ לייק ולשתף אתכם וכמובן איך שכחנו- לעלות על המסלול המהיר ל״פור יו״.

 

לאתר הרישמי של טיק טוק TIKTOK: לחצו כאן

לעוד מידע שימושי בכל התחומים: מידע שימושי