גביע העולם 2022: מיקום, תאריכי הטורניר הבא

גביע העולם 2022: מיקום, תאריכי הטורניר הבא

 

גביע העולם 2022 ייערך בקטאר וזו הפעם הראשונה שהתחרות תיערך במזרח התיכון. הטורניר מתוכנן להתקיים בין 21 בנובמבר עד 18 בדצמבר, שהוא גם היום הלאומי של המדינה המארחת.

פיפ”א בחרה לקבוע את גביע העולם בקטאר בחורף מכיוון שטמפרטורות הקיץ במדינה נחשבו לוהטות מדי לשחקנים.

חדשות סקיי ספורט הראו את ההבדל בטמפרטורות הממוצעות בקטאר:

View image on Twitter

 

העברת המונדיאל לחורף תגרום לשיבוש בליגות אירופיות, מכיוון שהיא תפריע לעונותיהם הנמשכות בדרך כלל מאוגוסט ועד מאי, בדבריו בשנת 2015 אמר קארל היינץ רוממניג ‘, אז יו”ר התאחדות המועדונים האירופית (ECA), כי המועדונים יצטרכו להתפשר.

“עבור משפחת הכדורגל, התכנון מחדש של גביע העולם של פיפ”א 2022 מהווה משימה קשה ומאתגרת,” אמר לרויטרס (h / t יורוספורט), כל לוחות השנה המתאימים ברחבי העולם יצטרכו להכיל טורניר כזה בשנת 2022/23, הדורש נכונות של כולם להתפשר.”

המונדיאל הבא הוכיח בחירה שנויה במחלוקת מסיבות רבות. טענות לשחיתות עלו כשפרס הגמר על קטאר, אך מארחי 2022 נוקו מכל עוולה מצד פיפ”א, לפי BBC Sport.

חששות אחרים הועלו בנוגע לטיפול בעובדים שהגיעו לקטאר כדי לעבוד על פרויקטים בגביע העולם. חייהם של עובדי בניין הועמדו בסכנה על ידי עבודה בחום העז על מנת לבצע את ההכנות למשחקים של גביע העולם בכדורגל, לפי קבוצת הקמפיין, Human Rights Watch.

קטאר תכננה להשתמש ב -12 אצטדיונים לטורניר, אך צמצמה את זה לשמונה בגלל העלייה בעלויות, לפי הרשות הפלסטינית (H / t Sky Sports).

אמורים להתקיים גם שיחות כדי לבחון את האפשרות להרחיב את גביע העולם 2022 מ -32 ל -48 קבוצות, לפי ריצ’רד קונווי ב- BBC Sport:

קטאר מתעקשת שהיא תוכל להתמודד עם תחרות מורחבת, אך יתכן שיהיה צורך לשחק כמה משחקים במדינות השכנות, לפי רוב האריס בסוכנות הידיעות אי.פי.

המחלוקת מציקה את גביע העולם בקטאר בשנת 2022 מהרגע בו זכתה ההצעה. נראה כי למדינה יש עוד אתגרים רבים להתגבר עליה אם היא תציע טורניר מוצלח.

לצפייה במשחקי כדורגל: כדורגל לצפייה ישירה