הלא TV שידור חי

הוראות צפייה להלא TV שידור חי:

1. השידור מופעל ישירות, במידה ולא – יש ללחוץ על כפתור ה PLAY ולהמתין מספר שניות לטעינת השידור החי, אם השידור עדיין לא נטען יש לרענן את הדף.

2. כל השידורים תקינים ועובדים בכל המחשבים \ פלאפונים \ דפדפנים, במידה ויש בעיה עם ערוץ יש ללחוץ על “דיווח על תוכן”, ונטפל זאת בהקדם.

3. לכל בעיה \ עזרה \ שאלה, ניתן להיכנס ל פורום שואו טיים, צוות האתר נמצא שם בכל עת (יש להיות רשום לאתר על מנת להגיב או לפתוח נושא חדש).

 

 

 

הלא TV שידור חי

 

הלא TV שידור חי (בערבית: هلا) הוא ערוץ טלוויזיה ישראלי, המשדר בשפה הערבית. הערוץ החל את שידוריו בשנת 2012.

שידורי הערוץ מועברים על-גבי שלוש פלטפורמות: הלוויין עמוס בתדר 11635V FEC: 1497, חברת הכבלים HOT וחברת הלוויין yes.

הקמת הערוץ לוותה בתלאות וקשיים רבים במשך מעל לעשור. לאחר שני מכרזים כושלים שהוצאו על ידי מועצת הכבלים והלוויין, פורסם מכרז נוסף, שלישי, ובו תנאים מקלים ביותר לטובת הזוכה. עם זכייתה של הקבוצה “Hala TV”, החל הערוץ לקרום עור וגידים.

בסוף שנות התשעים התקבלה החלטה במשרד התקשורת להקים חמישה ערוצים ייעודיים שמימונם היה אמור להיות מפרסומות ומטרתם הייתה לפנות לפלחי אוכלוסייה מסוימים ולא לכלל האוכלוסייה כבשאר ערוצי הברודקאסט הגדולים. ההחלטה כללה הקמה של ערוץ בערבית (הלא TV), ערוץ חדשות, ערוץ ברוסית (ערוץ 9), ערוץ מוזיקה (ערוץ 24) וערוץ המורשת (ערוץ 20).

ההחלטה לכלול בחמשת הערוצים הייעודיים גם ערוץ ערבי נבעה מהצורך החברתי בשילובם של ערביי ישראל בחברה הישראלית. האוכלוסייה דוברת הערבית בארץ מגיעה לשיעור של כעשרים אחוזים מכלל האוכלוסייה בארץ ועל כן הוחלט להוציא לפועל ערוץ שיפנה אל פלח האוכלוסייה הזה.

הערוץ עלה בסופו של דבר לאוויר ב-12 במרץ לאחר מספר ימי שידורי ניסיון, כאשר הוא קיבל לידיו את אפיק 131 בשידורי “HOT” ואפיק 169 בשידורי “yes”. כיום שתי החברות משדרות את ערוץ זה באפיק 30 (ב-yes משודר במקביל גם באפיק 141).

 

לשידורים חיים וערוצים נוספים ניתן להיכנס לערוצי טלוויזיה בישראל.

לכניסה לאתר הלא TV לחץ כאן.