כיצד לשחק במשחקי פלאש

כיצד לשחק במשחקי פלאש לאחר “מותו” של אדובי פלאש ? חלק ממשחקי הפלאש הטובים ביותר (והגרועים ביותר) יחיו לנצח בזכות מאמצי השימור בכתבה זאת.

על פי החדשות הסוערות של חברת “אדובי” מסרו כי בתאריך 31 בדצמבר 2020 יסיימו את התמיכה הרשמית של אדובי בנגן הפלאש. סיום התמיכה הרשמית שלהם הטיל ספק רציני ביכולתנו לגשת בקלות למגוון רחב של משחקי פלאש שאיכשהו, בדרכם שלהם, היוו פיסת תרבות והיסטוריה באינטרנט.

כפי שמתברר, מותו של פלאש היה מוגזם במקצת. אמנם נכון ש- Adobe סיימה את תמיכתם הרשמית בפלטפורמה וכי אתרים רבים אינם מסוגלים להריץ תוכנות מבוססות Flash Player ותוכניות Flash באותה קלות כפי שעשו בעבר, אך ישנן מספר דרכים להמשיך לגשת ל- Flash שונים. משחקים מבוססים, סרטונים מבוססי פלאש ותכנים אחרים המסתמכים על מה שכנראה ייזכר כמרכיב יסודי מחוספס באינטרנט שהיה בכל זאת חיוני לצמיחתו.

אז אם אתה רק רוצה לשחק Crush the Castle, Warfare 1917, Canabalt, או אלפי משחקי פלאש בלתי נשכחים אחרים פעם נוספת, אז הנה האפשרויות הטובות ביותר העומדות בפניך לגישה אליהם בעקבות “מותם” של נגני הפלאש הרשמיים.

Flashpoint (פלאשפוינט)

אם אתם מחפשים גישה (די) בקלות לכמה שיותר משחקי פלאש, עליכם לבדוק את פרויקט ה- Flashpoint של BlueMaxima.

Flashpoint הוא ארכיון עצום של למעלה מ -38,000 משחקי פלאש וכמעט 2,500 אנימציות פלאש. זהו ללא ספק פרויקט השימור המקיף ביותר מסוגו. לאמיתו של דבר, הוא כל כך מקיף, כי יתכן ותתקשה להבין איפה אתה אמור להתחיל איתו. ובכן, אם אתה משתמש ב- Windows ויש לך מקום פנוי, אתה יכול להוריד את מה שמכונה Flashpoint Ultimate. הורדה זו (העומדת כיום על 530+ GB) מכילה את כל אוסף ה- Flashpoint ומאפשרת לך לגשת לכל קובץ באוסף זה (גם כשאתה לא מקוון).לחלופין, קיימת האפשרות “Flashpoint Infinity”. אפשרות זו בעצם מאפשרת לך להוריד משחקים על פי בחירתך. אמנם יהיה עליך להיות מחובר לאינטרנט במהלך ההורדות הראשוניות, אך לאחר מכן תוכל לגשת לקבצים שהורדת במצב לא מקוון. משתמשי מק ו- Linux יכולים גם לגשת לגרסאות של הורדות אלה, אך מכיוון שתמיכת Flash בפלטפורמות אלה עדיין נמצאת בשלב הניסוי, ייתכן שתגלה שלא כל קובץ פועל כמתוכנן. אומנם פלאשפוינט הוא לא בדיוק אוסף שלם של כל משחק פלאש ופרוייקט שנעשה אי פעם, אך זהו מאמץ מרשים ללא ספק והדרך הטובה ביותר למצוא כמה ממשחקי הפלאש שהגדירו עידן של האינטרנט הזכור ביותר לתרומות הצנועות לפעמים של קבוצת יוצרים מונעת בעיקר מתשוקה.

הורד את Flashpoint כאן

 

ארכיון משחקי פלאש

אם אתם מחפשים אלטרנטיבה לפרויקט Flashpoint, עיינו בארכיון משחקי הפלאש.

ארכיון משחקי הפלאש מפרסם את עצמו כאמולטור לקונסולה שלא היה ממש למשחקי הפלאש. אומנם אוסף הכותרות שלה לא ממש נרחב כמו זה שאליו אתה מקבל גישה באמצעות Flashpoint, אך התוכנית חלקה להפליא ומתהדרת בממשק ידידותי מאוד. אם שום דבר אחר, תוכנית זו היא דרך קלה לטייל בנתיב הזיכרון.

הורד כאן ארכיון משחקי פלאש

 

Ruffle (ראפל)

אחד הפתרונות הפוטנציאליים היותר מעניינים לטווח הארוך לאחר “מותו” של פלאש הוא תוכנית בשם Ruffle .Ruffle הוא פרויקט מרתק. זה בעצם אמולטור פלאש שנועד לאפשר לאתרים להעלות תכני פלאש כמו שהוא “נועד” להתנסות: דרך הדפדפן שלך. הוא עדיין מפותח, אך היכולת של Ruffle להריץ קבצי SWF באופן מקוון או לא מקוון הופכת אותו לבילוי מפתיע להפליא של חוויית ה- Flash הבסיסית.

אתר תוכן הפלאש הידוע לשמצה Newgrounds כבר הודיע ​​על כוונתם להשתמש ב- Ruffle כדי לשמר כמה שיותר תוכן פלאש. Ruffle אמנם אינו בהכרח הפיתרון הטוב ביותר ל”משתמש יחיד”, אך זו אחת האפשרויות המסקרנות לטווח הארוך יותר לשימור תוכן פלאש מבוסס דפדפן.

הורד Ruffle כאן

 

Game Boy (גיימבוי)

יוצר משחקי הפלאש אנתוני לאוול (אולי הידוע בעיקר בזכות עבודתו ב- IndestructoTank) קיבל את ההחלטה יוצאת הדופן לשמר את משחקי הפלאש שלו על ידי העברתם לגיים בוי.אמנם אתה יכול לשחק ב- IndestructoTank באמצעות דפדפן אינטרנט, אך אך ורק אתה יכול לשחק ב- Flash ROM של Lavelle ב- Game Boy בפועל. נכון, המשחקים אינם יצירה מקורית של 1: 1 (הם עוצבו מחדש כך שיתאימו לפלטת הצבעים הירוקה / שחורה של Game Boy המקורי, למשל). אין ספק שזו דרך יוצאת דופן לשמר משחק פלאש, אך כמה מחוויות הפלאש הטובות ביותר מרגישות דווקא בפלטפורמה שעניינה מקסימום ההנאה מחוויות פשוטות מטבען.אל תצפו ליותר מדי משחקי פלאש שיעשו את הקפיצה הזו, אך בהחלט בדקו את היציאות הללו אם תוכלו.

הורד את IndestructoTank ל- Game Boy Here

 

ארכיון האינטרנט

ארכיוני האינטרנט (אחד המקורות הטובים ביותר לשימור תוכן מקוון) הגיעו שוב על ידי הצעת אוסף נרחב של משחקי פלאש דרך אתר האינטרנט שלהם.בעזרת Ruffle, ארכיון האינטרנט מקל על הגישה לאוסף נרחב של משחקי פלאש דרך הדפדפן. אמנם הממשק של ארכיון האינטרנט משאיר הרבה יותר מבוקש, אך מאמצי האתר ראויים להערצה ואוסף משחקי הפלאש הקיימים כיום באמצעות אתר זה כולל מהטובים ביותר בכל הזמנים.

שחק כאן משחקי פלאש באמצעות ארכיון האינטרנט

 

זוהי, במידה מסוימת, הדרך הפחות נרחבת לגשת למשחקי פלאש קלאסיים, אך זו ללא ספק אחת הדרכים הטובות ביותר לשחק גרסה כלשהי של משחקי הפלאש החשובים ביותר שנעשו אי פעם.

כותרות כמו Trials, Alien Hominid, My Friend Pedro, VVVVVV ו- Super Meat Boy החלו את חייהם כמשחקי פלאש. אמנם ניתן לגשת לחלק מגרסאות הפלאש המקוריות של המשחקים הללו באמצעות כמה מהשיטות שהזכרנו לעיל, אך די מדהים שחלק מהכותרים הללו הם משחקים “מלאים” עצמאיים ראויים למרות מוצאם הצנוע לכאורה. כותרות.

אם שום דבר אחר, הקפד לבדוק כמה מהמחזורים הטובים יותר של פלאש בשווקים כגון Steam, Google Play ועוד אם אתה רוצה הצצה כיצד משחקי פלאש שינו בסופו של דבר את הענף.

עכשיו כשאתם יודעים כיצד לשחק במשחקי פלאש, נשאר לכם רק להנות.

 

משחקי נוסטלגיה ישנים וקלאסיים

למשחקים נוספים ניתן להיכנס: משחקים להורדה.