משחקי נוסטלגיה ישנים וקלאסיים

משחקי נוסטלגיה ישנים וקלאסיים הם המשחקים הממכרים והטובים שנוצרו אי פעם, יש ריח באוויר של כיף, אף על פי שהמשחקים החדשים הם מפותחים בכל צורה ואופן שרק ניתן לחשוב עליו, יש משהו מושך בלשחק רק עם החיצים ובכפתורים מועטים אחרים, יש משהו מדליק בחוסר התלת מימד, בחוסר המקשים המרובים, ואפילו בצורך במחשב חזק.

בכל שלב בחיינו חשבנו על משחקי נוסטלגיה ישנים וקלאסיים באופן מפתיע ובשלב לא מוסבר, יכול להיות שראינו משהו שמזכיר את הפאקמן, הדיגר, דייב, קין, הקסגון, אלאדין, והרשימה נמשכת ונמשכת, חוזרים לאחור לתקופות נוסטלגיות של שנות ה 80 ואילך, וחוזרים על העבר.

בעקבות הצורך אף נוצרו קונוסולות מתואמות (קאסטום) המונות אלפי משחקים מכל סוגי הקונסולות החל מנינטנדו, אקס בוקס, מגאסון, פלייסטיישן ועוד.

ישנם מספר דרכים לשחק במשחקי נוסטלגיה, אנו נמנה אותם ונתייחס רק לדרך הראשונה:

1. אמולטור (מדמה) – תוכנה שפועלת על מחשב ובעצם מדמה את הקונסולה בה אנו מעוניינים לשחק, בקונסולה תהיה את רשימת המשחקים שהורדנו ונוכל לבחור מהרשימה את המשחק ולהפעיל.

2. הורדת המשחק – בעצם במקום להשתמש בקובץ יחיד לאמולטור, אנו מורידים את כל המשחק על קבציו (כמו פעם שהיה בדיסקט או סידירום) ומפעילים אותו, החיסרון הוא שהפעלה ישירה שלא דרך מדמה לא תדע להתמודד עם המערכת הפעלה, מה שאומר שחלק מהמשחקים יעבדו וחלק לא (או שיעבדו ויהיו בעיות כאלה ואחרות).

3. משחקים אונליין – במידה ואותו משחק בו תהיה מעוניין לשחק אכן נוצר כמשחק אונליין תוכל לשחק אותו בלי להוריד כלום, לרוב מדובר בטכנולוגיית פלאש, אשר הוסרה בדפדפני כרום בשנת 2021, וככל הנראה תלך ותעלם עם הזמן מיתר הדפדפנים (ככה זה כשגוגל שולטת בשוק).

 

למשחקים נוספים ניתן להיכנס: משחקים להורדה.