ערוץ צרפת שידור חי

ערוץ צרפת לצפייה ישירהערוץ צרפת שידור חי צרפת 24 משודרת בארבעה ערוצים: בערבית, באנגלית, בצרפתית ובספרדית. “צרפת 24, עכשיו בספרדית!”. צרפת 24. 26 בספטמבר 2017. הוחזר ב- 11 באוקטובר 2019.

התכנות של צרפת 24 מחולקות פחות או יותר באופן שווה בין סיקור חדשות למגזיני חדשות או דיווחים מיוחדים.

 

 

 

 

יחד עם 260 עיתונאים משלה, צרפת 24 יכולה לקרוא למשאבים של שני המשדרים הצרפתיים העיקריים (Groupe TF1 ו- France Télévisions) וכן של שותפים כמו AFP ו- RFI. מנכ”ל צרפת 24 הוא אלן דה פוז’האך. החל מה -19 במאי 2010 ומנהל צרפת 24 מאז 2012, מארק 24, צרפת 24 חשף לוח זמנים חדש שמתעדכן משבצות בוקר וערב, המעוגן בשידור חי על ידי מערכת המערכת של הרשת. מרחב תכנות יותר מאי פעם הולך לדיון עסקי, ספורט, תרבות וסטודיו.

נכון לשנת 2016, צרפת 24 חולקת את התכנות הליליות בשפה הצרפתית עם מידע צרפת הצרפתי. לדברי מארי-כריסטין סרגוס, נשיאה ומנכ”לית צרפת מדיאס מונד, “חלק מהערך המוסף של הערוץ הציבורי הזה” תהיה העובדה ש” [[עיתונאים בצרפת 24] יהיו ערים בזמן שאחרים ישנו “.

הקמת הערוץ

תפיסת התקשורת הייתה כי הערוץ הוא פרי מוחו של הנשיא לשעבר ז’אק שיראק, שהיה מפורסם בהגנה על עמדת השפה הצרפתית בעולם, במיוחד לעומת השליטה האנגלית בקטגוריית מדיה זו.

פרויקט ראשון (1987–1997)

בשנת 1987, ראש ממשלת צרפת דאז, ז’אק שיראק, הביע את רצונו לערוץ חדשות טלוויזיה בינלאומי בצרפתית וביקש דיווח על פעילויות השידורים הבינלאומיים הנוכחיים מצרפת (Radio France Internationale, TV5, ובמידה מסוימת גם Réseau France Outre- מר) וציין שההצעה הקולקטיבית הייתה “מקוטעת, לא מאורגנת ולא יעילה.”

עם הגעתו של פרנסואה מיטראן לנשיא בשנת 1981 ושמו של מישל רוקארד כראש ממשלה בשנת 1988, השיקה הממשלה פרויקט חדש, Canal France International (CFI), חבילה של תוכניות שמטרתן להפוך תכניות בצרפתית לקהלים זרים, במיוחד באפריקה, שתפותח במקביל כערוץ טלוויזיה.

מלחמת המפרץ הראשונה של 1990, שהועברה ברחבי העולם בפרט על ידי CNN International, חשפה את כוחם של ערוצי החדשות הבינלאומיים ואת תפקידם בהיווצרות הדעה. שר פרלמנט, פיליפ סגין, רצה ליצור שווה ערך בשפה הצרפתית.

בשנת 1996, לאחר תשע-עשרה דיווחים ממשלתיים בעשר שנים, ראש הממשלה אלן ג’ופה ביקש מנשיא רדיו צרפת הבינלאומי ז’אן-פול קלוזל (שהיה גם המפקח הכללי של הכספים) ליצור ערוץ חדשות בינלאומי צרפתי. קלוזל הציע בשנת 1997 לקבוצה TV5, RFI ו- CFI בתוך תאגיד בשם Téléfi. הממשלה שהובילה UMP החליטה למלא אחר ההמלצה ההיא, אך עם חזרתה של המפלגה הסוציאליסטית לממשלה ומינויו של הוברט ודרין, שר החוץ החדש, העדיף את הגדלתם של חנויות קיימות כמו TV5 שהחלה לייצר את תכנות משלו, ובמיוחד עלוני החדשות שלה, אשר בתורם הקימו צוות חדשות משלה.

בנוסף עם הקמת EuroNews בשנת 1993 (עם פרשנות בשפה הצרפתית), הנוכחות התקשורתית של צרפת מעבר לים הפכה מורכבת יותר, מקוטעת ויקרה יותר, מבלי שהיתה מסוגלת להסתמך על ערוץ חדשות בינלאומי מסביב לשעון.

לשידורים חיים וערוצים נוספים ניתן להיכנס לערוצי טלוויזיה בעולם