CCleaner להורדה

CCleaner להורדה בניגוד לתדמית שיצאה לתעשייה (תוכנות ניקוי רג’יסטרי מהוות פעמים רבות שם קוד לתוכנות שלמעשה הופכות את קרבי המחשב שלך ומזיקות יותר משהן מועילות), סי קלינר, נחשבת לתוכנה ראויה שמאיצה את ביצועי המחשב.
השתמשו בה בכדי להיפטר מקבצים מיותרים שנשארו ברג’יסטרי שלכם, זכר לתוכנות שהסרתן ולא ניקו את עצמן כמו שצריך ושאר מרעין בישין. אך זהו לא המאפיין העיקרי של סי קלינר, אשר מוכרת יותר בזכות יכולת ניקוי העקבות שלה והסדר שהיא עושה בדיסק הקשיח. התקינו והיו בטוחים כי איש לא יידע לאן גלשתם וכי הסרתם על הדרך עוד קבצים מיותרים התופסים נפח בדיסק הקשיח.

לחץ כאן להורדה

 

 

ניקוי ואופטימציה של מחשבים אישיים

סי קלינר (CCleaner) היא התוכנה המוכרת ביותר לניקוי המחשב מבוסס “חלונות”. התוכנה מגנה על הפרטיות שלך בשעת הגלישה באינטרנט והופכת את המחשב שלך לבטוח ומהיר יותר. ה- CCleaner היא קלה לשימוש והיא קטנה, דבר שמוביל להתקנה מהירה.
מערכת ה-CCleaner היא כלי לניקוי, ייעול ואבטחת המחשב, היא מסירה קבצים שלא נעשה בהם שימוש, ובכך מאפשרת ל”חלונות” לפעול מהר יותר ומפנה שטח בכונן הקשיח. היא גם מנקה עקבות של פעילותיך באינטרנט כהיסטורית הגלישה שלך. בנוסף, התוכנה כוללת מאפיין ניקוי רג’יסטרי שמאפשר לך לנהל את הרג’יסטרי (או הסרת ערכים מהרג’יסטרי) לאפליקציות או תוכנות שונות. אך המאפיין החשוב ביותר של התוכנה היא מהירותה, היא פועלת בתוך פחות משנייה והיא לא כוללת שום תוכנות לקבלת פרטים אישיים או פרסומות!

 

מהי רוגלה ?

רוגלה (רָגְלָה, באנגלית: spyware), או תוכנת ריגול, היא תוכנית מחשב העוקבת בחשאי אחר הרגלי הגלישה של המשתמש במחשב שבו היא מותקנת ומעבירה מידע על הרגלים אלו לאתרים ששתלו אותה. הרוגלות נועדו לזהות את העדפותיו של המשתמש ואת תחומי העניין שלו, בדרך כלל כדי להתאים לו פרסומות אישיות בעת הגלישה ולהפיק מהן רווח כלכלי.

הרוגלות מצורפות לתוכנות תמימות למראה (למשל, קאזה – תוכנית שיתוף קבצים נפוצה) לעיתים בעידוד מפיצי התוכנות ולעיתים שלא בעידודם. בהסכימו להתקין את התוכנה, מסכים המשתמש גם להתקין הרוגלה, לרוב מבלי להיות מודע לכך (שכן רוב המשתמשים כלל אינם טורחים לקרוא את הסכם השימוש).

תוכנות ריגול שנועדו לרגל ריגול טהור (ולא בהכרח להפיק רווחים) מסוגלות לדעת כמעט כל דבר שביצע משתמש המחשב, החל מהרגלי הגלישה שלו, וכלה במידע אישי כמו יומן או אף סיסמאות או נתונים על חשבון הבנק שלו שהקליד. דוגמאות לתוכנות כאלו הן סוס טרויאני או תוכנת keylog, הרושמת בקובץ את כל המקשים שעליהם הקיש המשתמש. לכן יש להיזהר על אחת כמה וכמה משימוש רגיש במחשבים ציבוריים כמו קפה אינטרנט.

הרוגלה מתגלה לעיתים עקב המטרד שהיא גורמת, בדמות חלונות פרסומת שקופצים תוך כדי הגלישה ואשר מקורם אינו באתר שאליו פונה הגולש. בשוק המחשבים פותחו תוכנות לנקות את המחשב מרוגלות שמותקנות בו. משתמשים מתקדמים נוהגים להתקין במחשביהם תוכנת רחרחן (סניפר), המסוגלת לעקוב אחר תעבורת הרשת במחשב ולרשום מידע זה בקובץ. בדרך זו אפשר לזהות אם תוכנה שהותקנה זה עתה היא באמת תוכנה תמימה או שמא רוגלה, וכן אם קיימת במחשב פעילות של סוס טרויאני.

להורדת תוכנות נוספות כנס ל: תוכנות להורדה

לכניסה לאתר הרישמי של CCleaner: לחץ כאן