איך מסירים חלודה מסכינים?

שאלות ותשובותקטגוריה: בית & גינהאיך מסירים חלודה מסכינים?
GigaSbצוות נשאל לפני 5 חודשים

איך מסירים חלודה מסכינים ?

1 תגובות
GigaSb צוות נענה לפני 5 חודשים

מהי חלודה

   חלודה היא סוג של קורוזיה הנוצרת כתוצאה מחיבור בין חמצן וברזל. התחמצנות הברזל מתרחשת במגע של הברזל ישירות עם מים או עם הלחות הנמצאת באוויר, והיא ניראית כמו כתם חום-אדמדם על גבי הסכין.      

הגורמים המובילים להופעת חלודה על סכין שף

  1. חיתוך מזון חומצי כמו פירות הדר או עגבניות – חשיפת להבם של סכיני שף לחומציות מזרזת החלדה בצורה ניכרת. מוטב לשטוף ולנקות את הלהב מיד לאחר החיתוך.
  2. שטיפה במדיח כלים – מדיח כלים יכול לגרום לנזק ללהב הסכין שלכם, אין לשטוף שום סכין שף במדיח כלים.
  3. השארת הסכין רטוב ו/או מלוכלך לאורך זמן – הזנחה של סכין השף והשארתו חשוף ללכלוך ולחות תגרום להופעת חלודה, יש לנקות את הסכין מיד בגמר השימוש.
  4. תליית הסכין על מגנט מעל הכיריים – חשיפה של הסכין לאדי המים היוצאים מהסירים תגרום להופעה מהירה של חלודה.
  5. לחות בחודשי הקיץ – סכינים נוטים להחליד מהר כאשר הם חשופים לאוויר בעל אחוזי לחות גבוהים, יש לבחון את הסכין ולנקות את החלודה כאשר היא נוצרת ולמנוע הצתברותה. אפר גם לשמן את הסכינים אם אין בהם שימוש קבוע.

ישנם כמה שיטות לניקוי החלודה:
1. בקבוק גדול של חומץ לבן (שיכול להיות שימושי למגוון צרכים ביתיים אחרים), כוס גבוהה מספיק להכיל את כל הסכין ו-5 דקות מזמנכם. צקו לכוס חומץ שמספיקה לכיסוי הלהב והשרו את הסכין למשך 5 דקות. הוציאו, קרצפו ביסודיות בסבון כלים.
2. במידה והופיעה חלודה על להבו של אחד מסכיני השף שלכם (או על גבי כל סכין שהוא) אנו ממליצים תחילה לנקות אותה בעזרת תכשיר CIF.